Fyzikální terapie

TERAPEUTICKÝ ULTRAZVUKMAGNETOTERAPIE

Princip terapie spočívá v utváření magnetického pole, které zvyšuje propustnost buněčné membrány, a tak urychluje látkovou výměnu. Způsobuje zlepšení prokrvení, okysličení včetně mírně zvýšené teploty léčené tkáně, přibližně o 1 °C. Prokrvení dále příznivě ovlivňuje dělení buněk, čímž urychlují hojivé procesy a zmírňují otoky

Účinky magnetoterapie jsou lokální, v místě působení, a celkové, kdy se zvyšuje obranyschopnost organismu a aktivuje hormonální a imunitní systém.

Indikace zahrnuje široké spektrum diagnóz. Mezi nejčastější patří artrózy velkých i malých kloubů, poúrazové stavy s krevními výrony a hematomy, osteoporóza, záněty kloubů, svalových úponů, urychlení hojení zlomenin a doléčení již zhojených zlomenin a další.

Kontraindikací magnetoterapie je těhotenství, dále ji nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem, s poruchami funkce štítné žlázy a nadledvin, s krvácením do trávicího traktu, nádory či s infekčním onemocněním. Doporučována není také při menstruačním krvácení, plísňových onemocnění a epilepsii.

ELEKTROLÉČBA


KOMBINOVANÁ TERAPIE