PEDIKÚRA

Je příjemná a pohodlná, ale také nutná, neboť jsou Vaše nohy dennodenně namáhány.

Pedikúra je obor, který řeší problémy, péči i prevenci nohou i chodidel. Chodidla jsou jedny z nejdůležitějších částí lidského těla. Namáhají se celý život a zatěžují se celou vahou těla. Proto je důležité se o nohy starat.

Správné držení těla zatěžuje chodidla rovnoměrně,  proto stačí profesonální péče o ně 1x měsíčně pro ozdravení kůže, pro uvolnění a prokrvení nohou, pro lehký krok. Vlivem špatného držení těla, ať už z důvodu funkční či strukturální poruchy pohybového systému (skoliózy či bolestí kloubů a svalů), se tělo začne přenastavovat na jiný pohybový stereotyp, tím začne při chůzi či běhu jinak došlapovat (dopadat na nohu) a tím se mění rozložení tlaků v celém chodidle. To má za následek, že si tělo začne podvědomě ulevovat a tím vznikají ztvrdlé, zrohovatělé a bohužel i bolestivé nášlapy. Ty se musí odstraňovat, protože tato odumřelá tkáň může způsobit řadu nepříjemných problémů. Péče je důležitá také zejména při léčbě či prevenci různých chorob: hyperkeratóza, zarostlé nehty, diabetická noha, kuří oko a další.

U nás jsme snoubili medicínu s pedikúrou, kdy jsme z klasické scalpelové pedikúry přešli na nadstandartní ošetření nohou pomocí profesionálních přípravků Footlogix a Podopharm. Vzájemné propojení zdraví a pedikúry je velkou výhodou pro Vaše tělo i Vaše nohy, kdy Vás naše speciálně vyškolená pedikérka může upozornit na určité odchylky a vady ohledně držení těla, což může mít za následek různé bolesti a doporučí Vám další vhodnou terapii. Fyzioterapie, podiatrie a pedikúra spolu tedy úzce spolupracují a mnohdy se v rámci pedikúry o sobě člověk dozví víc, než by čekal.

V případě podezření na plochonoží nebo špatně nastavené nohy, pedikérka doporučí na podiatrické vyšetření, kde dle výsledků zhotovujeme termoplastické vložky do bot, aby Vaše nohy byly zdravé a bez bolestivých mozolů.

Z podologického hlediska se ztvrdlé nášlapy musí odstraňovat i pro diagnostikované vložky do bot Formthotics, které podiatr tvaruje na míru chodidla.

Profesionální péče o nohy zahrnuje:

  • bezscalpelová mokrá pedikúra včetně wellness vodní lázně nohou
  • úprava nehtového lůžka a nehtů

  • uvolňující ruční masáž nohou

  • profesionální pedikérské přípravky značky Footlogix a Podopharm

  • odlakování a lakování nehtů

  • parafínový zábal nohou

  • závěrečná relaxační přístrojová masáž nohou Shiatsu Oliverś feet

  • maximální komfort během ošetření

  • káva/čaj/nealko nápoj

Účinky: